Bio černý čaj s citrónovou trávou, porcovaný 20 x 2 g

Kód: 665
Bio
Neohodnoceno
79 Kč
Skladem

Osvěžující sáčkovaný černý čaj s nezanedbatelnými 14 % citrónové trávy a citrónovou kůrou ze slavné čajové oblasti Uva na Šrí Lance.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Osvěžující bio černý čaj, doplněný citrónovou trávou a citrónovou kůrou, ze Šrí Lanky, do roku 1972 známé jako Ceylon či Cejlon. Čaj se zde pěstuje v různých lokalitách i nadmořských výškách a má jemnou citrusovou příchuť. Jedna z nejslavnějších místních čajových oblastí je provincie Uva. A právě zde, na jihovýchodním okraji Centrální vysočiny, pěstuje sdružení Greenfield Bio Plantations tento bio čaj. V každém sáčku navíc najdete celých 14 % citrónové trávy a 4 % citrónové kůry.

Pěstitelé čajovníků i sběrači čaje zde sami demokratickým způsobem rozhodují o tom, jak využijí spravedlivou Fair Trade odměnu, kterou za svůj čaj dostávají. Sociální prémie investují do zlepšení kvality vzdělávání, infrastruktury a zdravotnických zařízení.

Tento čaj je však také hned na ostrově zpracován i zabalen. Vedle spravedlivé Fair Trade odměny tak tento výrobek přináší i další pracovní příležitosti při balení a exportu čaje.

Vynikající bio černý čaj s citrónovou trávou ve 20 nálevových sáčcích, jednotlivě balených.